Dornova metoda

Dornova metoda je jemná manuální technika, jejíž pomocí jsou klouby celého těla a obratle bezpečně a přesně uváděny zpět do svých původních fyziologických poloh. Metoda klade důraz přes jemné a přesné centrace kloubů především na srovnání délky dolních končetin, srovnání pánve s kostrčí a obratlů celé páteře. Tím dochází k vyrovnání statiky těla, pomáhá při různých akutních i chronických potížích a bolestech pohybového aparátu jako jsou bolesti zad, kyčlí, kolen, kotníků. Odeznívá skoliotické držení těla, bolesti hlavy, uvolňuje se oblast pánevního dna. Velice efektivní je ošetření vbočených palců (hallux valgus). Zvláštní péče je věnována i čelistnímu kloubu a tím je možné vyřešit poruchy polykání, přenesené bolesti hlavy, hučení v uších, poruchy vidění a koncentrace.  

Výrazné pozitivní výsledky se dostaví již za několik málo sezení, klient je instruován o jednoduchém nenáročném domácím cvičení, díky kterému prohlubuje a udržuje efekt této terapie. Jedná se o velice účinnou metodu s dlouhodobým efektem.

Šetrné srovnání Dornovou metodou je doplněno i ošetřením měkkých tkání (kůže, podkoží, fascie, svaly) pomocí Breussovy masáže. Jde o jemnou, energeticko-manuální masáž zad v oblasti páteře. Speciálními masážními hmaty za použití vysoce kvalitního třezalkového oleje se docílí nárůstu objemu meziobratlových plotének a tím rozšíření meziobratlových prostor. Podle Rudolfa Breusse, tvůrce této metody, neexistují žádné opotřebované ploténky, se kterými už podle lékařů nelze nic udělat, ale pouze "zdegenerované", které se touto masáží znovu úspěšně regenerují.


Indikace

© Jarmila Lorencová 2024